''OKULUM TEMİZ BELGESİ'' ALDIK

Akademi Yeni Çizgi (AYÇ) Okulları, “Okulum Temiz Belgesi” aldı. AYÇ Okulları kurucusu Nejmettin Özdemir, “Velilerimiz çocuklarını güvenle okulumuza gönderebilirler” dedi.

Bünyesinde Fen Lisesi, Anadolu Lisesi ve Sağlık Meslek Lisesi bulunduran AYÇ Okulları Manavgat Kampüsü, Milli Eğitim Bakanlığı ve TSE işbirliğiyle yürütülen Proje kapsamında Okulum Temiz Belgesi aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan AYÇ Okulları kurucusu Nejmettin ÖZDEMİR şunları söyledi.

“Covid-19 salgını sürecinde, özellikle yeni eğitim-öğretim döneminin başlangıcıyla birlikte, yürüttüğümüz çok titiz bir çalışmayla, okulumuzda öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim alabilmeleri için gerekli bütün önlem ve tedbirleri almış bulunuyoruz. Okulumuzda yaptığımız tüm bu çalışmalarımızı, Milli Eğitim Bakanlığımız ile TSE arasında imzalanan ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü’ kapsamında değerlendirmeye sunduk.

TSE tarafından Okulumuzda yapılan inceleme ve tetkikler neticesinde, Covid-19 pandemisine karşı Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve TSE’nin talimatlarının eksiksiz yerine getirildiği, hijyen şartlarının oluşturulması ve enfeksiyonun önlenmesi için gerekli tüm tedbir ve önlemlerin alındığı görüldü ve onaylandı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda AYÇ Okulları Manavgat kampusü, TSE onaylı ‘Okulum Temiz Belgesi’ almaya hak kazandı.

Bu belgeyle, AYÇ Okulları’nın, öğrencilerimiz, çalışanlarımız, velilerimiz, tedarikçilerimiz ve ziyaretçilerimiz için gerekli hijyene sahip, sağlıklı ve güvenli bir ortam olduğu tescillenmiş oldu. Velilerimiz çocuklarını güvenle okulumuza gönderebilirler. 

Çarşamba, Ocak 6, 2021 - 12:00